Anasayfa / Sağlık İpuçları / Hasta Yatağı Seçiminde Bilinmesi Gereken Detaylar

Hasta Yatağı Seçiminde Bilinmesi Gereken Detaylar

Hasta Yatağı Seçiminde Bilinmesi Gereken Detaylar

Bilhassa uzun süre tedavi görecek veya yatalak bir hasta olduğunda akla gelen en önemli unsur, hasta yatağı -hasta karyolası olup; kısaca özetlersek,  evde veya hastanede kullanılmak üzere  dizayn edilmiş; baş ve ayak kısmı kaldırılabilir özel yataklardır.

Hasta Yatağı Seçerken Bilinmesi Gerekenler

 Hasta yatakları iki  ana gruba ayrılır. Manuel ve Kumandalı (motorlu)(elektrikli) hasta yatağı olarak yer alır. Manuel hasta yatağı, elle hareket ettirilebilen yatak çeşidi olup; tek taraflı, iki taraflı ve trendelenburg hasta yatağı olmak üzere üçe ayrılır. Tek taraflı manuel hasta yatağının baş kısmı, iki taraflı manuel hasta yatağının baş ve ayak kısmı rulmanlar kullanılarak insan gücüyle kaldırılmaktadır. Trendelenburg hasta yatağı da en gelişmiş manuel model olup, eğik bir açı alabilmektedir. Motorlu hasta karyolası iki, üç ve dört motorlu olabilir.

Hangi Durumlarda Hasta Yatağı Kiralanır?

Hasta karyolası satın alınamıyorsa veya kısa süreli bir hastalık söz konusuysa hasta yatağı kiralama gündeme gelebilir ve ekonomik bir çözüm yoludur. Hasta yatağı kiralama minimum iki ay için yapılıp peşin ödenir. Hasta yatağı fiyatları ile ilgili olarak; eğer satın alınacaksa, öncelikle fabrikadan direkt satış yapan firmalar tercih edilmelidir. Ücretsiz gönderim, kurulum ve satış sonrası servis hizmetleri de önemlidir. Hasta yatağı fiyatları ve diğer tüm detaylar için https://www.hastayataklari.co/ adresini ziyaret ederek bilgi ve hizmet alınabilir.

İlginizi Çekebilir

Kapıya Teslim Diyet Yemek Servisinde Fedbox’ın Önemi

Kapıya Teslim Diyet Yemek Servisinde Fedbox’ın Önemi Sağlıklı beslenmenin en önemli unsurlarının başında ana ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: