Anasayfa / Sağlık İpuçları / Sivilce İzlerine Faydalı Kremler

Sivilce İzlerine Faydalı Kremler

Sivilce İzi Kremi
                                         Sivilce İzleri Nasıl Geçer

Cilt üzerinde birçok farklı nedenden dolayı oluşabilen sivilceleri, bilinçsiz bir tedavi uygulayarak ya da elimizle sıkarak cildimizde derin izler oluşmasına sebep olabiliriz. Nasıl ki sivilcelerin çıkması insanlar için bir cilt sorunu iken, cilt lekeleri de bu açıdan sorun oluşturmaktadır. Sivilce izleri için krem cilt üzerinde oluşan bu sivilceler lekelerini yok etmenin en bilindik yollarından birisi krem tedavisidir.

Sivilce İzleri İçin Krem Tavsiyeleri?

Cildimizdeki sivilce izleri için krem kullanılması genel olarak tüm cilt tiplerinde olumlu sonuç verebilmektedir. Ancak bazı kremlerin de her cilt tipine uygun olmadığını ya da etki gösteremeyeceğini unutmamak gerekir.

Bu bakımdan bu kremleri kullanmadan önce bir cildiyeden fikir almak da gerekebilir. Cilt üzerindeki sivilceler için bilinen en iyi kremlerden birisi Fucidin kremdir. Sivilcenin yanı sıra, diğer cilt sorunlarıyla oluşan izlerde de etkin olarak kullanılan bu krem, genel olarak tüm cilt tiplerinde olumlu sonuçlar vermektedir. Özellikle bu kremin içinde antibiyotik bulunduğu için, sivilcelerden dolayı oluşabilecek enfeksiyonların da önüne geçmektedir.

Yine sivilce izlerinin tedavisi için önerilebilecek bir diğer etkili krem ise Contractubex jel kremdir. Bu krem de şuan iyi piyasadaki en etkili ürünlerden biri olarak bilinmektedir. Bu kremi kullanırken önemli bir nokta, uyguladıktan sonra belli bir süre güneşe çıkmamaktır. Cilt üzerindeki birçok yara izi için de etkin olarak kullanılan krem, sivilce izlerini geçirmek için de etkili bir üründür.

Hakkında oguz

İlginizi Çekebilir

Obsesif Kompülsif Bozukluk Belirtileri

Alışkanlıklarınızı Değiştirin Yakın dönemde yürütülen araştırmalara göre hepimiz şu veya bu şekilde obsesif kompülsif bozukluktan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: